C16/C24

C16/C24

C16 ir C24 klasės pjautinė mediena rūšiuojama pagal tvirtumą ir yra specialiai sukurta medinėms konstrukcijos statyti. Pušies ir eglės C16 bei C24 klasės pjautinė mediena kalibruojama iš 4 pusių ir rūšiuojama pagal BS EN 14081 ir BS EN 519:1995 standartą. Ant kiekvienos lentos dedamas antspaudas, kuris patvirtina, jog medžiagos atitinka kokybės reikalavimus. Medžiaga pažymėta CE ženklu ir išdžiovinta iki KD18 % drėgmės. Tiek C24, tiek C16 medžiagos yra skirtos laikančiosioms ir pagalbinėms konstrukcijoms. C24 yra tvirtesnė medžiaga nei C16. Tiems, kurie žino, jog nori geriausio.

Kas yra C16 statybinė mediena?

C16 žymėjimas pagal stiprumą yra masyvios konstrukcinės medienos klasė. Jis nurodo specifines tam tikros rūšies mechanines savybes ir yra pateiktas medžiagai, kurios drėgnis yra 12%. Tai statybinės medienos drėgmės standartas, kuris naudojamas nustatant jos stiprumą. C16 mediena gaunama iš spygliuočių medžių. Patoje siūloma C16 pušies ir eglės pjautinė mediena yra apipjaustyta iš keturių pusių. Medžiagų klasifikacija atitinka BS EN 14081 ir BS EN 519:1995. Be to, kiekviena C16 statybinė sija iš Pata yra išdžiovinta iki KD18% drėgnumo ir turi antspaudą, patvirtinantį medžiagos atitikimą aukščiau paminėtuose standartuose nurodytiems kokybės reikalavimams. C16 statybinė medžiaga gali būti naudojama laikančiosioms ir pagalbinėms konstrukcijoms kurti.

Kas yra C24 statybinė mediena?

Daug dažniau naudojama medžiaga, pažymėta C24. Ką reiškia C24 medienos klasė? Šios medžiagos parametrai yra akivaizdžiai geresni, todėl galima sukurti tvirtesnę ir patvaresnę konstrukciją. Ši rūšis, šalia C27 ​​medienos, yra dažniausiai pasirenkama statybinės medienos klasė Lietuvoje. Ši medžiaga, be kita ko, naudojama karkasinėse konstrukcijose ir tokiose konstrukcijose kaip sodo pavėsinės, pastogės ar garažai. Tinka laikančiosioms ir pagalbinėms konstrukcijoms. Jis pasirinktas, nes garantuoja labai gerą kokybės ir ilgaamžiškumo bei kainos santykį. Pato mediena konstrukcijoms gaminama iš tvarių miško ūkių Latvijoje. Mes užtikriname, kad medžiaga būtų apdirbta itin atsargiai, naudojant keturpusį pjovimą. Tada džioviname sijas iki KD18%. C24 konstrukcinės medienos klasifikavimas Pata yra pagrįstas kokybės standartais BS EN 14081 ir BS EN 519:1995.

Kokios yra statybinės medienos klasės?

Medienos stiprumo klasė parodo jos mechanines savybes. Kuo aukštesnis žymėjimas, tuo geresnė statybinės medžiagos kokybė. Spygliuočiai medžiai (pvz., eglė, pušis, eglė ar maumedis) turi ženklinimą, prasidedantį raide C: C14, C16, C18, C20, C22, C24, C27, C30, C35, C40, C45, C50. Iš viso yra 12 statybinės medienos masyvo stiprumo klasių. Lapuočiai (pvz., ąžuolas, beržas, bukas, skroblas, platanalapis, liepa, akacija, klevas, uosis ir kt.) turi žymėjimus, prasidedančius raide D: D18, D24, D30, D35, D40, D50, D60 ir D70.

Kokią statybinę medieną pasirinkti, priklauso nuo realių investuotojo poreikių ir jo biudžeto. Kaip Pata, dedame visas pastangas, kad mūsų siūlomos statybinės medžiagos būtų kokybiškesnės ir ilgaamžiškesnės. Asortimente yra sertifikuota pušies ir eglės mediena, kurios stiprumo klasės C16 ir C24.

Apytikslės statybinės medienos kainos

Statybinės medienos m3 kaina priklauso nuo kelių faktorių. Visų pirma, atsižvelgiama į medžio medžiagą ir stiprumo klasę. Žinoma, C16 medienos kaina bus atitinkamai mažesnė nei C24 ar C27 konstrukcinių sijų atveju. Galutiniam vertinimui įtakos turi ir konstrukcinių sijų matmenys, užsakymo dydis bei medžiagos apdirbimo ir impregnavimo laipsnis. Platus medienos pasirinkimas Pata leidžia pasirinkti sprendimą, kuris puikiai atitinka jūsų poreikius, lūkesčius ir specifinį statybvietės pobūdį. Rekomenduojame susisiekti tiesiogiai su mūsų atstovu dėl individualaus bendradarbiavimo pasiūlymo.

Statybinės medienos rūšys

Pagrindinis konstrukcinės medienos skirstymas apima tris rūšis. Tai masyvi statybinė mediena (daugiausia spygliuočių), BSH mediena ir KVH mediena. Anksčiau jau buvo paaiškinta, kas yra C24 mediena. Tai neabejotinai dažniausiai pasirenkama statybinė medžiaga šiuolaikinėje statyboje.

BSH mediena yra klijuoto sluoksnio medžiaga. Tai padidina jo atsparumą deformacijai ir pagerina laikančiąsias savybes. Tuo pačiu metu didžiausia leistina šios medžiagos drėgmė yra 15%. Paprastai jis naudojamas statant kronšteinus, sijas, kolonas ir gegnes.

Trečia dažniausiai naudojama medžiaga – KVH statybinė mediena. Šis žymėjimas reiškia aukščiausios kokybės medieną, suklijuotą išilgai naudojant mikrojungtis. Dėl to atskiros sijos gali siekti iki 13 metrų ilgį. Ši medžiaga naudojama karkaso konstrukcijoje ir konstrukcijų laikančiųjų elementų statybai. Tačiau ji yra palyginti brangi, todėl C24 statybinė mediena naudojama daug dažniau.

Statybinės medienos matmenys PATA pasiūlyme

PATA asortimente paruošėme platų pušies ir eglės statybinės medienos pasirinkimą. Dėl šios priežasties investuotojas gali lengvai pasirinkti medžiagą pagal savo poreikius. Garantuojamas medžiagos drėgnis yra 18%. Tai pasiekiame džiovinant kameroje kontroliuojamomis sąlygomis. Be to, medienos paviršius gali būti obliuotas arba kalibruojamas. Taip pat siūlome pasirinktinai slėginį impregnavimą UC 2/3/4 klasėse. Siūlome konstrukcines sijas su tradiciniu 4R3 arba 4R3 profiliu suapvalintais kraštais.

Medinių konstrukcinių sijų iš PATA, turinčių C16 ir C24 sertifikatus, matmenys yra tokie: ilgis:

  • nuo 2400 mm iki 6000 mm;
  • plotis: nuo 45 mm iki 245 mm;
  • storis: nuo 45 mm iki 73 mm.

PATA – gamintojas drewna konstrukcyjnego

Od lat budujemy pozęcija zaufanego producenta materiali drawnianych w krajach bałtyckich. Na prześci lat wypracowałyśmy wysokie standardy załobrzej z klientami oraz tekniki korye połążą nam prążyte materiały o ponadprącznej przyszałości. Dotyczy taip pat patraukė konstrukcyjnego certyfikowanego C16 ir C24. Posiadia ono esminiai parametrai mechaniczne i kontaktii użytkowe, kurie lemia tarptautines normas. Dėl šios medžiagos ten z powodzeniem galima naudoti medinių namų ir kitų medinių konstrukcijų gamyboje. 

Lietuvoje turime dvi parduotuves. Garantuojame profesionalų aptarnavimą ir specializuotą medžiagų transportavimą nurodytu adresu. Kasdien bendradarbiaujame su verslo ir individualiais klientais. Raginame kreiptis į mūsų ekspertą ir įsigyti kokybiškos statybinės medienos iš PATA pasiūlymo. Rūpindamiesi mišku, medžiagą gauname tik iš kruopščiai patikrintų miško ūkių Latvijoje. Tada apdorojame, kad gautumėte statybinę medieną be defektų. Pasinaudokite mūsų pasiūlymu.

Pata!