Termo lentos terasai

Termo lentos terasai

Pušies ir uosio termo lentos, skirtos terasai, yra ypač atsparios išorinėms oro sąlygoms, taip pat jos neįkaista saulėje, tad malonu po terasą vaikščioti basomis kojomis. Terminis apdorojimas keičia medienos ląstelių struktūrą, pašalindamas iš jos drėgmę, todėl medžiagos matmenys veikiant išorinei aplinkai nesikeičia, mediena nesipučia. Terminės lentos puikus pasirinkimas statant terasą.

Palyginti su neapdorota mediena, termomediena mažiau reaguoja į supančios aplinkos pokyčius – oro temperatūrą ir drėgmę. Termomedienos gamybos procese naudojami garai ir šiluma. Termomedienos šilumos ir garso izoliacijos savybės yra 30 % didesnės, palyginti su neapdorota mediena.

Terminio apdorojimo metu didėja medienos biologinis atsparumas, nes transformuojasi medienos maistinė medžiagos, tampa mažiau prieinamos kenkėjams ir mikroorganizmams. Ilgėja medienos tarnavimo laikas lauko sąlygomis ir jai nereikia naudoti antiseptikų ar kitų apsauginių priemonių. Todėl termomediena puikiai tinka terasoms, kur yra ryškūs temperatūros ir drėgmės lygio svyravimai. Termiškai apdorotos terasinės lentos turi specialius tvirtinimo elementus, kuriais lentas galima lengvai ir greitai pritvirtinti prie lentjuosčių. Terasinėse lentose nesimato tvirtinimo taškų. Termiškai apdorotų terasinių lentų tarnavimo trukmė – daugiau negu 25 metai.

Pata!