Išdžiovinta

Išdžiovinta

Norėdamos gauti pjautinę medieną su tinkamu drėgmės lygiu, įmonės pjautinę medieną džiovina dirbtinai, naudodamos pramonines džiovyklas, kurių veikimas grindžiamas tais pačiais fizikiniais principais, užtikrinančiais natūralų džiūvimą. 

Tik skirtingai nei saulė ir vėjas, kurių žmogus negali kontroliuoti, mediena džiovinama kompiuterine programa valdant oro srautą, temperatūrą ir drėgmę, taip pat galima išlaikyti itin tikslų mikroklimatą, taip išgaunant maksimalų džiovinimo greitį. Tai, žinoma, priklauso nuo daugelio veiksnių, iš kurių svarbiausi yra medienos dydis ir galutinio naudojimo būdas.

Pavyzdžiui, nedideles stogo lentjuostes arba plonas dailylentes iki 18 % drėgmės galima išdžiovinti per tris paras, o laikančiųjų konstrukcijų sijų džiovinimas užtruks penkias ar šešias dienas. Jei medienoje turi likti 10 % ar 12 % drėgmės, džiovinimo laikas padvigubėja. Plačiausiai statybos sektoriuje naudojami medienos gaminiai – išorės apdailos lentos, taip pat stogo ir sienų konstrukcijų tašai – standartiškai džiovinami iki 18 % drėgmės, kurią ilgainiui pasiektų natūralioje lauko aplinkoje. Tokia mediena išlaikys pastovias fizikines savybes ir matmenis visą tarnavimo laiką. Vidaus darbams skirtus medienos gaminius reikia išdžiovinti iki 12 %, antraip jie toliau natūraliai džius, trauksis ir trūkinės.

Pata!