PATA specialistai: tolimesnė priežiūra – svarbus veiksnys, turintis įtakos terasos ilgaamžiškumui

2023-03-27 15:51:00

PATA medienos parduotuvės specialistas Vytautas Augūnas

Terasa – džiaugsmas kiekvienai šeimai. Tačiau svarbu atminti – jei norite, kad terasa tarnautų ilgai ir gražiai atrodytų, ją būtina nuolat prižiūrėti. Mes gyvename tokiomis klimato sąlygomis, kai medienai, jei ji yra lauke, reikia papildomo apdorojimo ir apsaugos. Dažniausi veiksniai, galintys paveikti terasą, yra greiti temperatūrų šuoliai, ilgalaikis vėjo, saulės, lietaus, taip pat vabzdžių ir grybelių poveikis.

Terasos atnaujinimas aliejumi

Vienas svarbiausių terasos priežiūros žingsnių – reguliarus jos aliejavimas, siekiant apsaugoti medieną. Pirmaisiais metais aliejuoti galima rudenį, t. y. sezono pabaigoje, o kitų sezonų metu rekomenduojama tai daryti kiekvieno sezono pradžioje. Tai turi būti daroma bent pirmus du ar tris sezonus, jei norite, kad terasa tarnautų ilgiau. PATA siūlo kokybiškas suomių ir austrų gamintojų aliejų – galima rinktis tiek su papildomu atspalviu, tiek be jo. Aliejus gali suteikti terasai norimą spalvą, tačiau iš esmės jis veiks kaip apsauginis mechanizmas nuo drėgmės ir įtrūkimų.

Parengiamieji aliejavimo darbai

Būtina kruopščiai pasiruošti terasos atnaujinimo darbams. Terasą aliejuoti galima tik esant geroms oro sąlygoms, o pačios terasos lentos turi būti sausos. Kuo šaltesniu oru atliekami aliejavimo darbai, tuo ilgiau užtruks džiūvimas. Jei aliejuojama lyjant, ant terasos liks lietaus nutekėjimo pėdsakų. Prieš ištepant terasą aliejumi, būtina ją kruopščiai nuvalyti, kad ant terasinių lentų neliktų dulkių, šiukšlių, o kartais net lengvai pašlifuoti švitriniu popieriumi.

Terasos aliejavimas

Terasa aliejumi tepama, apdorojant vieną lentą po kitos. Kuo bus švaresnė ir sausesnė terasa prieš aliejavimą, tuo lengviau aliejus įsigers. Aliejavimas turi būti atliekamas tolygiai, tačiau, jei po to ant paviršiaus lieka aliejaus sluoksnis, atlikus darbą jį reikia nuvalyti medvilniniu skudurėliu. Jei to nepadarysite, ant terasinių lentų gali likti aliejaus dėmių. Ištepus aliejumi patartina paviršiumi nevaikščioti bent 6–12 valandų. 

Terasos apsaugos priemonės

PATA medienos parduotuvėse yra ne tik platus terasinių lentų pasirinkimas, bet ir joms skirtų priežiūros priemonių. Jei kyla klausimų dėl terasos statybos ar jos priežiūros, drąsiai užsukite į PATA medienos parduotuves Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.  

Pata!