PATA specialistai: į ką reiktų kreipti dėmesį renkantis terasines lentas?

2023-03-27 16:04:00

Terasų sezonas sparčiai artėja. PATA medienos parduotuvės specialistai vis dažniau gauna klausimų apie tai, kokių lentų reikia statant terasą? PATA medienos parduotuvės specialistas Kristapas Grabovskis paaiškina esminius faktorius, į kuriuos reikia atsižvelgti, renkantis lentas terasai.

Visų pirma, lygios lentos ar rifliuotos?

Tarp mūsų klientų populiarumą įgijo rifliuotos arba profiliuotos terasinės lentos. Kompensaciniai grioveliai ne tik padeda sumažinti lentos įtempimą, kad ji nesisuktų, bet ir paslydimo riziką esant šlapiam orui.

Kokią medžių rūšį pasirinkti? Antra, kokią medieną geriausia pasirinkti terasai? Šiuo metu Lietuvoje neabejotinai populiariausios pušinės terasinės lentos, tačiau šiuo atveju svarbus tolimesnis jų apdorojimas. Tai reiškia, kad norint, jog terasa tarnautų ilgai, mažiausiai dvejus metus po jos sumontavimo būtina ją apdoroti viena iš medienos apsaugos priemonių.

Ar verta rinktis terminę medieną?

Trečia, ar verta terasai rinktis termomedieną? Jei biudžetas leidžia, tuomet termomediena yra geras sprendimas, nes ji mažiau reaguoja į temperatūrų ar drėgmės lygio svyravimus. Medienai apsaugoti negalima naudoti jokių antiseptikų ar kitų apsaugos priemonių. Ji taip pat mažiau įkaista saulėje ir malonu vaikščioti basam. Be to, terminių lentų ilgaamžiškumas siekia 25 metus.  

Jei turite klausimų dėl terasos statybos, užsukite į svečius į vieną iš PATA medienos parduotuvių.

Pata!