Kodėl verta rinktis pramoniniu būdu dažytas lauko dailylentes?

2023-07-17 12:21:00

Kokybiškai apdorotas medinis fasadas neperdažytas gali tarnauti nuo penkerių iki net dešimties metų. Poreikis atnaujinti priklauso nuo spalvos, nuo lentų paviršiaus, taip pat  nuo jų apdorojimo: ar prieš dažymą lentos buvo nugruntuotos, ar nudažytos varžtų vietos ir lentų galai. Svarbu ir pasirinkti dažai (dengiamieji ar bespalviai ("lazūriniai") ir keliais dažų sluoksniais dažyta. Žinoma, nudažyti galime ir patys, tačiau šiuo metu vis dažnėja tendencija pasirinkti pramoniniu būdu dažytas lentas.

Ekonomiškai naudingiau ir ilgiau tarnauja 

Gamykloje mediena pramoniniu būdu dažoma pastovios temperatūros patalpose, kuriose nėra dulkių. Džiovinama specialiai įrengtose krosnyse. Palyginkime – fasadinių lentų dažymas namuose ar objekte, atsižvelgiant į mūsų klimatą, gali gerokai užtrukti ir susidurti su sunkumais.

Visų pirma, reikia prisiminti, kad nusprendus patiems dažyti dailylentes, kiekvieną lentą prieš pritvirtinant ją prie fasado reikėtų nudažyti atskirai, nes, kad ir koks kokybiškas būtų montavimas ir pati lenta, laikui bėgant jos gali pradėti „vaikščioti“. Taigi, atsiras nedidelių spragų ir plyšių. Todėl išryškės nenudažytos vietos. Be to, itin svarbu nudažyti tolygiai ir panaudoti reikiamą kiekį dažų.

Antra, kad lenta tarnautų kuo ilgiau, prieš dažant ją reikėtų apdoroti gruntu, kurio sudėtyje yra antiseptiko. Tai užtikrins geresnį dažų sukibimą su lenta ir apsaugos medieną nuo pelėsio ir grybelio.

Trečia, tokio darbo reikia imtis turint daug laiko, pinigų ir svarbiausia – žinių. Svarbu pasirinkti tokią apsauginę priemonę, kuri ne tik nudažytų lentos paviršių, bet ir įsigertų giliau į medį, apsaugodama jį nuo puvinio ir vabzdžių pažeidimų. Rekomenduojama papildomai apdoroti ir nuo degimo apsaugoti skirtais antipirenais.

Taigi, ekonominio naudingumo ir ilgaamžiškumo požiūriu, gamykloje dažytos lentos bus kokybiškesnės ir ilgiau tarnaus.

PATA medienos parduotuvėse ir e. parduotuvėje lauko apdailai siūlome pasirinkti paruoštą apdorotą medieną. Galima pasirinkti lentų tripusį ar keturpusį dažymą įvairiais atspalviais. Dėl pramoninio dažymo paviršius padengiamas tolygiau ir kokybiškiau. Bus apsaugota ne tik mediena, bet ir rezultatas trauks akį.

Ne mažiau svarbu: dažų likučius gamykla utilizuoja ekologiškai draugišku būdu (kai lentas dažome patys, deja, ne visada pavyksta tai užtikrinti).

Pata!