Impregnavimas reiškia medienos gaminių primirkymą apsauginėmis priemonėmis, kurios kelis kartus pratęsia medžiagos tarnavimo laiką. Mediena yra apsaugoma nuo potencialių suardymo faktorių, tokių kaip puvinys, pelėsių grybeliai, ūsuočiai ir t.t. Be to, tokia apdorota mediena sugeba priešintis drėgmei, kas, savo ruožtu, sumažina medienos išbrinkimo ir deformacijos riziką.
Mes savo klientams siūlome dvi impregnavimo spalvas: žalią ir rudą. Pasirinkimas priklauso tiktai ir išskirtinai nuo kiekvieno kliento skonio, nes medienos apsaugos savybės priklausomai nuo spalvos nesikeičia.

Aukšto spaudimo impregnavimui naudojamas aplinkai draugiškas impregnavimo skystis, sudėtyje neturintis arseno ir chromo.

Šiandien efektyviausiu laikoma vakuumo spaudimo impregnavimo technologija. Apdirbimas vyksta specialiame autoklave, kuriame vyksta tokie procesai:

-  pradinis vakuumas, kuris atveria medienos smulkiausias poras ir maksimaliai išsiurbia iš jų drėgmę;

-  slėgis (12 bar), kuris įspaudžia apsauginę priemonę galimai giliai į medieną;

-  galinis vakuumas, kuris išsiurbia skysčio likutį iš medienos paviršiaus.

Impregnavimo rezultatą gali įtakoti įvairūs faktoriai, pavyzdžiui, medienos rūšis, drėgmė ir pats impregnavimo procesas, kuris suteikia atitinkamą medienos impregnavimo kokybę.
APDIRBIMO RŪŠIS EUR/m³ (kainos nurodytos su PVM)
Aukšto spaudimo impregnavimas žaliu tonu (HC 2 klasė) 22,00
Aukšto spaudimo impregnavimas rudu tonu (HC 2 klasė) 29,00

Antiseptikavimas yra medienos saugojimas cheminėmis ar antiseptinėmis medžiagomis. Antiseptikavimas yra saugiausias, nes apsaugo medieną nuo įvairių biologinių veiksnių, mėlynumo ir pelėsių. Antiseptikavimas nuo impregnavimo iš esmės skiriasi tuo, kad antiseptikuojama medžiaga apdorojama aukštame slėgyje, panardinama į tam skirtą drėkinimo vonią ir mirkoma specialiame antiseptiniame skystyje. Šiam procesui dažniausiai naudojama žalia arba bespalvė priemonė.
Norėdami sužinoti kainų pasiūlymus, susisiekite su artimiausia PATA parduotuve.

Savo klientams siūlome sudaryti statybų projekte reikalingos medienos sąmatą.

Dėl šios paslaugos susisiekite su artimiausios parduotuvės projektų vadovu.